V soboto, 15. junija 2019, je v Botaničnem vrtu Univerze v Mariboru potekala Poletna muzejska noč. Za obiskovalce smo pripravili voden ogled botaničnega vrta in razstavo »Murve –živi spomeniki nekdanjega svilogojstva«, na kateri smo predstavili pomen murv v svilogojstvu ter nove možnosti uporabe teh izjemnih dreves v kmetijstvu. Na ogled so bili izdelki iz murv ter predmeti, povezani s svilogojstvom. Predstavili smo pilotne izkušnje svilogojstva s prikazom reje sviloprejk od jajčec preko različnih razvojnih faz ličink do svilenih zapredkov.

V okviru prireditve smo pripravili tudi voden ogled kolekcijskega nasada murv – Moretum, ki je nastal pod okriljem skupnega madžarsko-slovenskega projekta. Obiskovalci so degustirali plodove murv in se okrepčali s  sokom iz murvinih listov in plodov, murvinim likerjem, ledenim čajem ter murvinim sladoledom. Poskrbljeno je bilo tudi za najmlajše. Zanje smo pripravili delavnico, kjer so lahko preizkusili naravno barvilo iz murvinih plodov ter z njim potiskali knjižne kazalke.

Muzejska noč 1a

Muzejska noč 2a