Med 19. in 28.7 bo potekala na ekološki kmetiji  v Jurovskem dolu z okolico mednarodna mladinska izmenjava v okviru Erasmus +.  Glavne teme ekološko čebelarstvo in vinogradništvo (biodinamika), zasaditev in pomen pergole (brajde), naravna gradnja, biodiverziteta, trajnostni razvoj,... Priporočam vsem, ki si želite nekoliko poglobiti znanja iz omenjenih področij in tudi praktičnih izkušenj v mednarodni skupini mladih pod mentorstvom izkušenih strokovnjakov/praktikov. Vsi stroški bivanja in hrane so pokriti! Prijavite se lahko do 25.6.2019. Več v dokumentu in na spletu http://www.zelenacentrala.eu/blog/?p=2358.

Nataša Kramberger je mlada pisateljica delujoča med Berlinom in Jurovskim dolom (prejemnica več literarnih priznanj) - priporočam vsem kmetijskim strokovnjakom - zlasti bodočim - v branje njeno knjigo "Primerljivi hektarji", ki je tudi v naši knjižnici. Kot mlada prevzemnica nadaljuje začeto delo svoje mame na ekološki kmetiji v Jurovskem dolu. Kmetija se je preusmerila v ekološko v času projekta "Maribor - evropska prestolnica kulture 2012", ko je bila tudi ustanovni član zadruge Dobrina, ki uspešno posluje še danes.

Priloga