Komisija za znanstveno raziskovalne zadeve obravnava zadeve s svojega delovnega področja in daje predloge senatu fakultete, v zadevah, ki so posebej določene v Statutu univerze, pa lahko tudi samostojno odloča.

Komisija za znanstveno raziskovalne zadeve ima sedem članov in jo sestavljajo: prodekan za znanstvenoraziskovalno dejavnost in štirje člani, ki jih imenuje Senat fakultete izmed visokošolskih učiteljev oziroma znanstvenih delavcev ter dva študenta. Mandatna doba članov komisije traja štiri leta, mandat članov iz vrst študentov pa eno leto. Člani komisije so lahko po preteku te dobe ponovno imenovani.

Sestava komisije za znanstvenoraziskovalno dejavnost

• izr. prof. dr. Tomaž Langerholc, prodekan za raziskovalno dejavnost
  • red. prof. dr. Črtomir Rozman
  • red. prof. dr. Franc Bavec
  • red. prof. dr. Denis Stajnko
  • red. prof. dr. Dejan Škorjanc
  • Anja Žnidar (do 31. 1. 2020)
  • Andreja Grobiša za nadomestno članico Komisije za znanstveno raziskovalne zadeve iz vrst študentov z mandatno dobo do 31. 1. 2020.

Člani Komisije za znanstveno raziskovalne zadeve iz vrst visokošolskih učiteljev so imenovani za obdobje 4 let, od 5. 9. 2019 do 4. 9. 2023.