INŠTITUT ZA EKONOMIKO IN TEHNOLOGIJO ŠPORTNE KONJEREJE

(INŠTITUT ŠPORTNE KONJEREJE – IŠK)

PREDSTAVITEV INŠTITUTA

Glede na zastopanost in povečanja pomembnosti konjereje in konjeniškega športa v Sloveniji in drugod je Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede, Univerze v Mariboru (FKBV UM) prepoznala potrebo po ustanovitvi prvega tovrstnega inštituta v Sloveniji za potrebe raziskovanj, svetovanj in poučevanj stroke in ostale zainteresirane javnosti o tehnologijah in ekonomiki športne konjereje. Ustanovitev Inštituta za ekonomiko in tehnologijo športne konjereje je bila potrjena s strani Senata FKBV UM dne 25.1.2018. Poleg pedagoškega dela ki poteka na fakulteti, je namen inštituta ponuditi pomoč zunanjim uporabnikom, to so rejci, jahači, klubi in ostala zainteresirana javnost, pri razvoju in uveljavitvi konjeniškega športa v Sloveniji.

ZADNJE OBJAVE - AKTUALNO (posodobljeno 4.4.2019)

- V TEKU JE RAZISKAVA PRI KATERI UPORABLJAMO PRISTOP TERMOGRAFIJE ZA UGOTAVLJANJA VPLIVA MASAŽE NA ŠPORTNE KONJE

- Prispevek IŠK na oddaji O živalih in ljudeh .... ogled prispevka

- Nove objave pod zavihkom priznanja in nagrade

IŠK

Inštitut (za ekonomiko in tehnologijo)

športne konjereje na Fakulteti za

kmetijstvo in biosistemske vede

Univerze v Mariboru je ustanova ki

združuje, povezuje in izpopolnjuje

znanje in izkušnje različnih strokovnjakov

s področja konjereje in konjeniškega športa.

Pivola 10, 2311 Hoče, Slovenija

Tel: +386 2 613 08 34